Původ mléka

Živočišné mléko je jedna ze základních surovin, ze kterých se vyrábějí kojenecká mléka. Jeho původ je klíčový při výběru kvalitní kojenecké výživy. 

Vše, co zvířata skrmí, ovlivňuje kvalitu jejich masa a mléka. Mléko krav, které jsou živeny umělými koncentrovanými krmivy, může obsahovat tzv. lektiny (vyskytují se ve vyšší míře v sóje, která je součástí umělých krmiv), lektiny mohou způsobovat řadu zdravotních problémů (potíže s trávením apod.). Zmiňovaná sója a kukuřice (další přísada umělých krmiv) obsahují vysoký podíl omega-6 mastných kyselin, které působí ve většině zánětlivě, na rozdíl od trávy, která má vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, které jsou protizánětlivé. Proto je velmi důležité dívat se na původ mléka v kojeneckých formulích.

Na našich stránkách nenajdete jiná než organická mléka, věříme, že je to to nejlepší, co našim dětem můžeme dávat. 

Kojenecké výživy Loulouka jsou vyrobeny z mléka od švýcarských krav. Švýcarsko má jedny z nejpřísnějších zemědělských regulací. Strava švýcarských krav je z 80% tvořena trávou a senem (v porovnání s Francií - 60% nebo Neměckem - 40%). Loulouka se zavazuje, že žádný z jejich dodavatelů mléka nepoužívá geneticky modifikované přísady v krmivech dobytka.

Švýcarsko je také stát s nejmenším počtem krav na jednu farmu - 24! Pro porovnání v průměrné neměcké farmě žije 53 krav, v USA pak 187. Z toho plyne, že krávy mají dostatek prostoru a tudíž komfortní podmínky k spokojenému životu a mohou nám tak dávat “štastné” mléko.

Kojenecká mléka Holle se vyrábí v Německu a to ze surovin, které se pěstují na zdravé půdě biodynamických, organických farem certifikovaných Demeter kvalitou. Označení Demeter nesou potraviny vypěstované podle striktních pravidel biodynamického zemědělství, vždy v harmonii s přírodou. Použití chemických a syntetických pesticidů, hnojiv a geneticky upravených technologií je v biodynamickém zemědělství přísně zakázáno.

Jaké oleje?

Palmový olej - je používán ve většině kojeneckých mlék a pro většinu miminek je dobře stravitelný. Nicméně v některých případech může způsobovat zažívací problémy a plynatost. V každém případě je lepší než jeho častá náhražka sójový olej.

Sójový olej - je hlavní náhražka palmového oleje. Neměl by způsobovat trávicí problémy, ale nedávné výzkumy prokázaly, že by mohl souviset s pozdějšími mentruačními křečemi. Produkty s tímto olejem na našich stránkách nenajdete.

Kokosový olej - obsahuje nasycené tuky středního řetězce, je dobře stravitelný a podporuje obranyschopnost a působí protizánětlivě. Kokosový olej obsahují produkty od firmy Loulouka.

DHA

DHA je polonenasycená mastná kyselina (patří mezi omega-3 mastné kyseliny). Uvádí se, že DHA velmi pozitivně ovlivňuje vývoj mozku dětí, vývoj a stav očí, imunitní systém, srdce a cévy, podporuje mentální vývoj, paměť, schopnost soustředit se. Dle legislativy kojenecká mléka zatím DHA obsahovat nemusí, protože je člověk umí vytvářet z jiných mastných kyselin sám. Jelikož se ale  DHA nachází přirozeně v mateřském mléku, vyžadujeme přítomnost DHA ve všech našich kojeneckých mlécích.

Prebiotika a Probiotika

Prebiotika

Prebiotika jsou vlastně takovou potravou pro prospěšné bakterie střev (probiotika). Vaše miminko je nestráví, ale ony právě pomůžou růstu probiotik v jeho střevech. Jelikož mateřské mléko tyto prebiotika obsahuje, jejich přítomnost v kojeneckých formulích zajistí, že mikroflóra střev vašeho miminka se bude podobat té miminka kojeného. Na obalech jsou prebiotika označena zkratkou GOS nebo FOS.

V našem výběru mají prebiotika mléka od firmy Loulouka

Probiotika

Probiotika jsou velmi přínosné bakterie ve střevech, které zajistí maminku ideální mikroflóru. Až třicet procent mikroflóry kojeného miminka je tvořeno probiotiky obsaženými v mateřském mléce. Zatím se nám nepodařilo sehnat mléko, které by probiotika obsahovalo, tvrdě na tom pracujeme. Příjem probiotik můžete miminku vynahradit doplňky stravy. Již brzy pro vás vybereme ty nejvhodnější…